Як уникнути помилок при плануванні будинку?

– Обираючи готовий проект, слід звернути увагу на те, чи має інженер-проектувальник відповідний кваліфікаційний  сертифікат.



– Всі вимоги щодо майбутнього будинку, обов’язково оговорюйте з усіма членами родини.

– Оберіть матеріал з якого буде зведений будинок.

– Обов’язково запитайте, чи зводилися вже будинки за даним проектом, і якщо так,оцініть його в оригіналі.

– Зверніться дозвільної інстанції  або до головного архітектора району і візьміть список усіх  необхідних для підписання угоди документів.  Це є дуже важливою умовою, адже велика кількість сучасних компаній прагнуть до заробітку, продаючи проекти з неповним списком необхідних документів, адже якщо вам  доведеться доплатити за топографічну зйомку, розвідку водоносних шарів, підведення комунікацій, бюджет майбутнього будівництва зросте у кілька разів.

– Зверніть особливу увагу на те, щоб під час прорахунку кошторису, бюро врахувало, обрані вами для будівництва, матеріали та вартість внесення необхідних змін.

 Обов’язково при адаптації проекту до обраної ділянки будівництва,  необхідно враховувати:  розташування доріг, комунікацій, сусідніх будинків, господарських будівель, джерел шуму та іншого.

Звісно, цими питаннями повинен займатися проектувальник, але найкращим буде, якщо ви теж будете компетентні у цих питаннях.

Після того, як всі бажані коректування  внесені у проект, розробляється генплан, за яким у майбутньому буде зводитися будинок.   Нагляд за роботою підрядних організацій, що впроваджують будівництво за проектом, виконує фірма, з якою був укладений контракт.

Слід так само пам'ятати що:

– не слід розраховувати на те, що ви зможете збудувати все що захочете, адже це ваша земля. Генплан повинен бути узгодженим з відповідними органами;

– існують певні норми розташування стін будинку  відповідно до наближених будівель та приміщень;

 

–             проїзд до будинку має бути не менше 3,5 м;

–             будинок з мінімумом холів,  коридорів, сходів зменшує середній кошторис будівництва;


– будинок найдешевше розташовувати на плоскій ділянці, ніж на ділянці з перепадами;

– відсутність змін у ході будівництва значно скорочує термін проведення робіт;

– на практиці доведено, що чим вище поверх, тим він використовуються значно рідше;

– проектування будинків з простими формами є більш економічним;

– значно знизити витрати на опалювання та вентиляцію допомагає правильна теплоізоляція;

–слід пам’ятати, що навіть врахувавши велику кількість функцій та  зобов'язань ви не вказала в договорі,  додаткові витрати понад договору обов’язково з’являться.