Планування кімнат у будинку
До планування розташування кімнат у будинку необхідно підходити дуже уважно, адже саме від цього залежить майбутній комфорт його мешканців.
Сучасні будинки зводяться площею від 80 м2 до 1300-1500 м2.
Залежно від цього, будинки поділяються на класи:
- елітні (600 - 1500 м2);
- бізнес класу (350 - 600 м2);
- економ класу (200 - 350 м2);
- бюджетні (80 - 200 м2).
Наступний етапом планування є визначення кількості поверхів.
На території України найбільш розповсюдженими є одно - і двоповерхові (мансардні) будинки. Найбільш економічними та зручними в експлуатації є саме одноповерхові будинки, але їх недоліком є збільшення довжини фундаменту, що призводить до «розрізненості» розташування кімнат, а це не усім до вподоби. Що до недоліків двоповерхових будинків – це є сходи, їх наявність може стати важкою перепоною для пересування літніх людей. У той самий час ідеальним будинком для великої сім'ї є саме двоповерховий будинок. Слід зауважити, що опалення такого будинку більш економічне, аніж одноповерхового.
При плануванні розташування кімнат у двоповерховому будинку, на першому поверсі необхідно врахувати розміщення наступних типів приміщень:
- Ø вітальня;
- Ø кухня (додатково можна розташувати окрему їдальню);
- Ø санвузол;
- Ø хол;
- Ø кімната для гостей;
- Ø господарські приміщення;
- Ø тераса (веранда).
На другому поверсі найкраще розташовувати такі приміщення:
- Ø спальня;
- Ø ванна, санвузол;
- Ø кабінет.
При плануванні необхідно враховувати:
- Ø першочерговий порядок доступу до кімнат;
- Ø можливість перебування гостей ( необхідно спланувати для них окрему зону, яка не буду заважати господарям, та сприятиме комфортному перебуванню самих гостей);
- Ø розташування господарських прибудов.
У інший частині будинку повинно гармонійно розташовуватись кухня (з їдальнею, якщо є), окремі санвузли у зоні для гостей та зоні господарів будинку. Обов’язковим є розташування санвузла біля тренажерного залу, басейну, або гаража ( звичайно за їх наявністю).