Плюси та мінуси готових проектів

При виборі готового проекту замовник  може переглянути безліч каталогів, ознайомитися  з варіантами представленими у мережі Інтернет,   поринувши  у величезний вимір вибору, адже на сучасному ринку, він може нараховувати  далеко не одну тисячу проектів на будь-який смак.

Мережа дає можливість ознайомитись з різноманітними ескізами та дає змогу замовнику краще уявити, який  саме будинок  він прагне побудувати. Сучасні технології дозволяють переглянути зацікавлений вас проект у будь-якій кольоровій гамі та з використанням різноманітних матеріалів для обробки. Також є можливість розрахувати, чи підходить обраний вами проект до ділянки будівництва (за наявністю фото), обрати варіант призначення кімнат та  візуалізувати  їх інтер'єр.  У разі обрання готового проекту, підготовка необхідних документів займає набагато менше часу, аніж якщо розробляти проект з нуля. 

Але у той же час, слід пам’ятати, що готовий проект ставить власника будинку у певні рамки, іноді дуже серйозні. Доопрацювання проекту не є безкоштовним, адже фірма-постачальник проекту прагне до продажу вже готових пакетів документів. Помилковим є думка про те, що будинок побудований за проектом може стати одним з типових будинків навколо.  Вірогідність цього є дуже малою, адже кількість проектів є дуже різноманітною, і у будь-якому разі завжди можна обрати індивідуальну кольорову гамму фасаду та тип його обробки. До того ж використання готових проектів може стати гарантію того, що всі недоліки які могли виникнути при будуванні за схожим проектом, будуть усунені у новому.

Невелика вартість та швидкість виконання проекту є його головними перевагами. Адаптований під необхідну місцевість проект, замовник може отримати вже через кілька днів після його звірення, але у разі внесення змін до нього, доведеться чекати ще, приблизно, місяць.

Головне запам’ятати, що не завжди готовий проект може підійти до типу запланованої для будівництва місцевості. Не все замовники проектів є професійними архітекторами, тож є дуже великий ризик проґавити можливі недоліки проекту.  Не варто сподіватися на те, що у бюро вам на них вкажуть. Але і це ще не все. Сучасний Український ринок готових проектів може включати в себе проекти зарубіжних архітекторів, наприклад з Росії, Польщі та інших європейських архітекторів. Такі проекти можуть не бути адаптованими до українських будівельних норм, саме тому замовнику необхідно вимагати у фірми гарантій того, що при узгодженні проекту не виникне ніяких проблем.

Наведемо список недоліків, на яки обов’язкові треба звернути увагу при виборі заздалегідь розробленого проекту:

- у готовому проекті не враховуються індивідуальні вимоги замовника;

-   у розрахунок не входять особливості гідрогеології та ландшафту майбутнього місця забудови;

-   велика ймовірність виникнення додаткових витрат при необхідності внесення змін до проекту та його адаптацію під певну місцевість забудови;

-   готовий проект може відступати від встановлених на території України нормативів та правил будівництва .