Цегляні стіни
Стіни зведені з цегли є досить міцними, вогнетривкими та не піддаються дії комах – шкідників та процесу гниття, через це є досить довговічними і можуть використовуватись з залізобетонними плитами перекриття.
Використання цегли та залізобетонних перекриттів може бути корисним у тому випадку, якщо ви, наприклад, плануєте зведення житлового приміщення над гаражем, тобто приміщення великого розміру. Невеликі розміри цегли це дозволяють використовувати х для облицювання фасаду та будівництва різноманітних архітектурних форм. Стійкість цегли до вогню дозволяє зводити стіни печей та камінів, а також викладати з неї вентиляційні канали та димоходи. Завдяки своїй теплоємкості, у цегляних будинках влітку прохолодно, а зимою вона надовго утримує тепло, навіть після відключення систем опалення.
Цегляні конструкції, завдяки своїй інерції мають досить високу теплопровідність, тому якщо на тривалий час відключити опалення такого будинку, прогрівати його до комфортної температури доведеться декілька днів. Цеглина також може вбирати вологу, через що у перші тижні після завершення будівництва, може виникати дискомфортна вологість та сирість приміщення. До того ж, якщо цегляний будинок в осінній період набирає вологу , взимку він дуже швидко промерзає, що може призвести до його швидкого руйнування і вже через 25 років, необхідно буде проводити капітальний ремонт стін. Стіни з цегли є досить важкими та не терплять деформації, через що стає необхідність у зведенні стрічкового фундаменту з повною глибиною промерзання. Належна теплоізоляція таких стін, забезпечується за рахунок їх товщини. У будинку площею 50 м2 стіни займатимуть майже 1/3 площі (17м2), а у будинку площею 200 м2 це співвідношення буде 1/6.
Зазвичай, за правилами, після зведення стін, до моменту початку їх обробки повинен пройти майже рік, для того, щоб вони «осіли», при цьому згідно з новими Санітарними правилами, товщина цегляної стіни (без утеплювача) повинна бути майже два з половиною метри за умов максимально допустимих тепловтрат. Це значить, що чисто цегляної стіни не може бути взагалі і обов’язково повинен бути додатковий шар утеплюю чого матеріалу.
Стіна завтовшки в півтори цеглини разом з утеплювачем є "дихаючою" та несучою, та з ідеальною паропроникністю.
Необхідно пам’ятати, що правильно влаштовані стіни дихають всередину будинку, тобто повітря проникає до приміщення саме через товщу стінової кладки, а отже і через утеплювач. Через це теплоізоляцію повинна бути виготовлена з гігієнічного матеріалу та не виділяти шкідливі речовини, адже за умов неякісного шкідливого матеріалу, разом з повітрям до приміщення можуть потрапляти пари стиролу, формальдегіду або інших шкідливих речовин. До матеріалів, що виділяє стирол відноситься пінополістирол, також шкідливий фон може створювати піноізол.
До екологічних утеплюючи матеріалів відноситься базальтова вата на основі бентонітової глини, а також целюлоза. Але все ж таки найкращим ізолятором є правильно обрамлене повітря з певною формою, яка досягається використанням матеріалів з внутрішніми порожнечами (піно- і газобетонні блоки). Поруч з цегляними стінами використовують бетон з наповнювачем з пінополістирольних кульок.